Home » Ruch to zdrowie!

Ruch to zdrowie!

Ruch jest przyjazny dla organizmu, jest najskuteczniejszą metodą walki o zdrowie. Jest kilka powodów, dla których warto jest zwiększyć swoją aktywność fizyczną, dzięki niemu możemy obniżyć ciśnienie, poziom złego cholesterolu i podwyższyć poziomu dobrego. To właśnie ruch uchroni nas od wielu problemów zdrowotnych takich jak: udar mózgu, ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, cukrzyca typu II, bóle kręgosłupa i dolegliwości stawowe, rak piersi, przeziębienie oraz osteoporozę (dzięki zwiększeniu masy kostnej). Pozwoli także zachować dobrą kondycję, a także piękną sylwetkę. Stosując dietę odchudzającą musimy pamiętać także o wysiłku fizycznym, który pomoże nam zgubić zbędną ilość kalorii. Ruch pozwoli nam poprawić swoje samopoczucie i nastrój, rozluźnić się po ciężkim dniu, a także zwiększyć siły i chęci do pracy. Jest także znakomitą metodą na przeciwdziałanie stresom.


Najlepiej wybrać taką aktywność fizyczną, która lubimy wykonywać, a więc połączyć przyjemne z pożytecznym! Ruch powinien być systematyczny i intensywny, szczególnie pomocny jest marsz, chodzenie po schodach, jogging, koszykówka, gra w piłkę, tenis, taniec, pływanie, jazda na rowerze, na nartach, a także chodzenie na spacery w każdej wolnej chwili.

Abyśmy mogli żyć zdrowo i jak najdłużej nie możemy zapominać o wysiłku fizycznym, bo jego brak lub niedobór odbija się niekorzystnie na funkcjonowaniu układu ruchowego i układów z nim zsynchronizowanych.

One Comment »

Leave your response!

You must be logged in to post a comment.