Home » Fast foody

Fast foody

“Szybka żywność” a więc tzw. fast-foody posiadają olbrzymią ilość kalorii, jedno danie może zawierać nawet 1600 kcal. Posiłki tego typu zawierają dużą ilość nasyconych tłuszczów i węglowodanów a także białe pieczywo. W daniach brakuje takich cennych dla organizmu substancji jak: witaminy, minerały, korzystne tłuszcze oraz błonnik, w który bogate są warzywa i owoce.

Potrawy typu fast food to: hamburgery, cheeseburgery, hot dogi, sandwicze, frytki, zapiekanki, kebaby, pizza i inne szybie dania.


Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy na co jesteśmy narażeni jedząc wyżej wymienione potrawy. Są one szybko podawane, dobrze smakują, atrakcyjnie wyglądają i kuszą niską ceną, ale to jedyne zalety fast foodów. Dania podawane w tzw. barach szybkiej obsługi prowadzą do chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość, miażdżyca, choroby nowotworowe, choroby serca i wątroby. Osoby stosujące diety powinny wykluczyć z jadłospisu fast foody, ponieważ są one źródłem „pustych kalorii” i bomb kalorycznych.

Częste i obfite spożywanie fast foodów jest bardzo niebezpieczne, raz na jakiś czas można ulec pokusie i urozmaicić swoje menu, ale pamiętać należy o odpowiednim równoważeniu całodziennej diety. Nie zapominajmy jednak, że niezdrowe jedzenie i picie słodzonych, gazowanych napojów jest jedną z przyczyn epidemii nadwagi oraz otyłości.

3 Comments »

 • ROCHU said:

  FAKT SZYBKIE JEDZENIE Z BUDKI NIE JEST WSKAZANE JAKO CODZIENNE DJETA CZLOWIEKA ALE PAMIETAJMY NIE MOZNA DZIELIC JEDZENIA NA ZDROWE I NIE ZDROWE BO JAK BY BYLO NIE ZDROWE TO BY BYLO ZAKAZANE W SPRZEDARZU PAMIETAJMY ROWNIERZ ZE POLSKA MA REGORYSTYCZNE NORMY ZYWIENIOWE W STOSUNKU NP. DO USA FAKT MUSIMY JEDNAK MIEC UMIAR I RACJOMALNIE PODCHODZIC DO ODRZYWIANIA NIE MORZEMY JESC CO DZIENNIE 3 POSILKI W FAST FOOD ach ALE KEBAB SZN NAPRZYKLAD HOD-DOG NIE JEST ‘DEMONICZNY’ W TYCH DANIACH SA ZAWARTE WARZYWA I NIE SA PODDAWANE OBROBCE TERMICZNEJ WIEC ICH WARTOSCI ODRZYWCZE SA ZACHOWANE A CO DO STWIERDZENIA ZA MAJA NAWET PO 1600 KALORJI TO TROSZKE NACIAGANA HIPOTRAZ 1600 KALORJI OPOOWIADA 177g TLUSZCZU TECHNIK TECHNOLOG ZYWIENIA

 • pablo818 said:

  WieśMac + duże frytki + duża cola + duży shake waniliowy=1550kcal
  nie jest to wynik nadciągnięty lecz policzony z tabeli wartości odzywczych dodawanej do każdego produktu w Mc.
  Pozdrawiam, przyszły inżynier technologii żywności i żywienia człowieka

 • joanna said:

  Nieprawda przecież one są dobre a nawet pyszne

Leave your response!

You must be logged in to post a comment.