Home » Dieta South Beach

Dieta South Beach

Dietę South Beach polecamy osobom z nadwagą, a także obarczonym ryzykiem chorób takich jak: cukrzyca, zawał serca, wylew czy też miażdżyca. Twórcą diety jest Arthur Agatston, który stworzył 3 fazy kuracji. Dieta plaż południowych zakłada, że osoba stosująca się do zaleceń jego twórcy może stracić nawet 6 kg w ciągu 14 dni.

Pierwszy etap trwa 2 tygodnie i jest najtrudniejszy, ponieważ zmiana sposobu odżywiania jest dla wielu osób bardzo ciężka. Składa się z trzech posiłków i dwóch małych przekąsek. Dieta będzie bogata w białka, natomiast węglowodany będą podawane w małej ilości. Jadłospis jest dość monotonny, może składać się z chudego mięsa, ryb, jajek, białego sera, grzybów, roślin strączkowych, oliwy z oliwek, kakao, cukinii, ogórka, selera, brokuł, pomidorów, szpinaku, kapusty, orzechów, czerwonej fasoli, kalafiora, rzepy oraz słodyczy (max. 75 kcal dziennie). Z diety należy wyeliminować tłuste mięso, pasztety, parówki, kiełbasy, pieczywo, cukier, mąkę, ryż, kasze, tłuste sery i mleko, kefir, jogurt, ziemniaki, marchew, buraki, kukurydze, makaron, alkohol, owoce, płatki śniadaniowe, soki owocowe, herbatę i napoje z dodatkiem kofeiny.


Drugi etap diety South Beach będzie wzbogacony o takie produkty jak: owoce (grejpfruty, jabłka, gruszki, brzoskwinie, czarne jagody, kiwi, morele); warzywa: drobna fasolka, zielony groszek; produkty zbożowe: pieczywo pszenne, ryż dziki, prażona kukurydza, jęczmień oraz makaron. Menu może zawierać jogurty light, naturalne oraz o smaku owocowym. Od czasu do czasu możemy pozwolić sobie na czerwone wino i słodycze (gorzką czekoladę). W planie żywieniowym unikamy ziemniaków, chleba pszennego, kukurydzy, buraków, marchewki, owoców (bananów, arbuzów, ananasów) oraz lodów, miodu i dżemu.

Trzeci etap diety plaż południowych jest bardzo urozmaicony, jest to program żywienia na resztę życia. Do ostatniego etapu przechodzimy dopiero wtedy kiedy stwierdzimy, że nasza waga jest satysfakcjonująca. Należy się odżywiać według zasad pierwszego i drugiego etapu diety South Beach. Potrawy nie powinny przekraczać indeksu glikemicznego wyższego niż 60. Podczas stosowania się do zaleceń diety plaż południowych nie można zapomnieć o piciu 2 litrów wody mineralnej.

4 Comments »

Leave your response!

You must be logged in to post a comment.