Home » Dieta na cellulit

Dieta na cellulit

Cellulit jest to pewnego rodzaju dolegliwość cywilizacyjna, nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa, która tworzy na udach, pośladkach, ramionach wypukłe grudy. Cellulit dotyczy ok. 85 % kobiet. Pomarańczowa skórka związana jest przede wszystkim ze złą dietą, otyłością i brakiem wysiłku fizycznego.

Dieta antycellulitowa jest jednorazowa, ale może być stosowana kilka razy w roku. Po jej zakończeniu nie należy wracać do starych nawyków żywieniowych, ale jeść zdrowo i lekko! Dieta składa się z 5 posiłków: śniadania (ok. 360 kcal), drugiego śniadania (ok. 120 kcal), obiadu (ok. 420 kcal), podwieczorka (ok. 60 kcal) i kolacji (ok. 240 kcal).


Menu powinno być bogate w warzywa (najlepiej zielone) i owoce (jabłka, maliny, truskawki, grejpfruty), które są źródłem wielu witamin i mikroelementów. Dieta na cellulit jest bogata w produkty zawierające witaminę C i błonnik. W planie żywieniowym nie powinno zabraknąć produktów lekkostrawnych (np. ryby, chude białe sery, ryż i białe mięso) oraz produktów zawierających potas, który działa przeciwobrzękowo (sałata, pomidory, ziemniaki). Stosować można różne przyprawy, świeże zioła, czosnek oraz cebulę. Dieta antycellulitowa działa moczopędnie, dzięki takim składnikom jak: pietruszka, seler, arbuz, truskawki oraz czereśnie. Menu składa się z węglowodanów takich jak: makaron, brązowy ryż, płatki owsiane i kasze gryczane. Jajka, kiełki zbóż oraz drożdże są produktami bogatymi w witaminy z grupy B, których również nie może zabraknąć w menu. W walce z cellulitem pomocne są także tłuszcze z rodziny omega-3 (tran, tłuste ryby, olej lniany – 6 g< dziennie), omega-6 (orzechy, pestki dyni, porzeczek, słonecznika – ok. 1-5 g dziennie), omega-9 (ziarno sezamu, awokado, oliwa z oliwek)

Wszystkie dania powinny być gotowane na parze, ewentualnie pieczone, zapomnieć należy o smażeniu. Codziennie należy pić ok. 2 litry niegazowanej wody mineralnej, której celem jest wypłukanie wszystkich toksyn z naszego organizmu. Pij również zieloną herbatę, która przyspieszy przemianę materii. Szóstego dnia stosowania diety należy pić sok z pomarańczy i marchwi.

Dieta skuteczna to taka, która nie zawiera w swoim menu takich składników pokarmowych jak: jedzenie typu fast-food, słodycze, białe pieczywo, sól, cukier oraz słodzone napoje. Zrezygnować należy także z tłustych i mocno przyprawionych potraw, palenia papierosów, alkoholu i kawy.

Zadaniem diety antycellulitowej jest pobudzenie przemiany materii, oczyszczenia ciała z toksyn, usunięcie nadmiaru trujących substancji a także pozbycie się nagromadzonych zapasów oraz wody.

3 Comments »

Leave your response!

You must be logged in to post a comment.