Home » Dieta 1200 kcal

Dieta 1200 kcal

W diecie 1200 kcal pij od 8 do 10 szklanek wody

W diecie 1200 kcal pij od 8 do 10 szklanek wody

Dieta 1200 kcal jest sporym ograniczeniem porcji energetycznych jakie dostarczane są naszemu organizmowi. Jednak, pomimo faktu, iż dostarcza poniżej dziennego zapotrzebowania, jest dietą bezpieczną. Doskonale nadaje się dla osób zapracowanych, którym brakuje czasu na regularną aktywność fizyczną.

Dieta 1200 nie powoduje gwałtownego spadku wagi. Taki poziom wartości energetycznej dostarczonej codziennie organizmowi nie wycieńcza go. Nie sprawi też, że poczujemy się osłabieni. Sporym atutem diety tej jest fakt, iż pozwala ona stosunkowo szybko zrzucić kilka zbędnych kilogramów bez uczucia głodu.

Dieta trwa od 10 do 21 dni. W tym okresie możliwa utrata wagi wynosi od 2 do 10 kilogramów. Podczas stosowania diety 1200 powinno się spożywać od 4 do 6 posiłków dziennie. Z czego dwa posiłki to lekkie przekąski.

Jakie zasady warto zapamiętać podczas korzystania ze wskazań diety 1200? Spożywanie posiłku powinno odbywać się powoli. Dzięki temu szybciej powstanie w żołądku uczucie sytości. Co więcej, posiłki powinny być maksymalnie urozmaicone co pozwoli na unikanie nudy związanej ze stosowaniem diety. Jedną z ważnych zasad jest także picie od 8 – 10 szklanek wody dziennie. Jest to jedna z najlepszych dróg do oczyszczenia organizmu z zalegających w nim toksyn.

Dieta 1200 musi być bogata w witaminy – powinny one być przyjmowane w postaci owoców. Jeżeli chcemy dietę stosować dłużej niż 10 dni, w kolejnych tygodniach posiłki mięsne zastąpione muszą zostać rybami. Spożywać je należy 3 – 4 razy w tygodniu, ze względu na to, że są źródłem pełnowartościowego białka oraz korzystnych dla zdrowia tłuszczów omega 3.

Dieta 1200 kcal nie powinna być stosowana dłużej niż miesiąc. Powtórzyć ją można po upływie 2 – 3 miesięcy.

Przykładowe menu do wyboru w ramach diety 1200 kcal


Śniadanie

2 kromki chleba żytniego – jedna posmarowana niskosłodzonym dżemem, druga z plasterkiem szynki drobiowej, 150 g sałatki jarzynowej z marchewki, groszku z dodatkiem jogurtu 0% tłuszczu

lub

Omlet na parze z 2 jajek, łyżki mąki i mleka z dwoma kromkami chleba żytniego razowego, 100g sałatki z pomidora, ogórka, szczypiorku, cebuli i odrobiny oliwy z oliwek oraz szklanka kakao.

II śniadanie

150 g kefiru 0% z 2 łyżkami otrąb pszennych, grejpfrut

lub

180 g sałatki warzywnej z kapusty pekińskiej, kukurydzy i pomidora, 100 g jogurtu owocowego 1,5 % tłuszczu z 2 łyżkami otrębów pszennych, 2 mandarynki

Obiad

Talerz zupy ogórkowej z ziemniakami, włoszczyzną i odrobiną mleka 1,5% tłuszczu, 100 g indyka pieczonego w folii z brzoskwinią i rodzynkami, 2 średnie ziemniaki, 200 g surówki z selerów, jabłek i marchwi

lub

Talerz barszczu czerwonego z ziemniakami, 180 g gołąbków z mięsa z indyka, ryżu, kapusty i koncentratu pomidorowego, 2 ziemniaki, 200 g surówki z pomidora, cebuli i papryki czerwonej.

Podwieczorek

Szklanka kefiru, kiwi

lub

150 g owoców sezonowych, 100 g serka waniliowego z 3 łyżkami płatków owsianych

Kolacja

2 małe ziemniaki w mundurkach, szklanka zsiadłego mleka, 100 g surówki z porów i pomidorów, 100 g surówki z czerwonej kapusty z cebulą i odrobiną oliwy z oliwek

lub

200 g ryby po grecku z warzywami, 2 kromki chleba chrupkiego, jabłko

zdjęcie ze strony sxc.hu

Leave your response!

You must be logged in to post a comment.