Diety »

Catering Dietetyczny, czyli dieta z dostawą do domu.

Nawet najbardziej wytrwałe osoby w natłoku codziennych obowiązków nie mają czasu na odpowiednią dietę. Z braku czasu chwytamy za batoniki i fast-food, a po pracy, zamiast gotować na parze pstrąga i warzywa, zamawiamy pizzę lub chińskie przysmaki. Konsekwencją takiego stylu życia jest regularne przybieranie na wadze, z którym naprawdę trudno walczyć. Co zrobić gdy nie mamy czasu na odpowiedni styl życia i zdrowe jedzenie?
Ciekawym rozwiązaniem może być od niedawna funkcjonujący na rynku catering dietetyczny, w ramach którego przygotowane pod okiem specjalisty potrawy zostaną nam dostarczone do domu. Dziś – ku wspaniałej figurze – za rękę prowadzą nas dietetycy i kucharze z wyspecjalizowanych firm cateringowych.

“Nasi dietetycy codziennie przygotowują niepowtarzalne menu starając się używać tylko produktów wysokiej jakości dbając nie tylko o odpowiednie zbilansowanie diety i wartości kalorycznej posiłków, ale też o smak. W naszym menu możemy znaleźć przysmaki serwowane w najlepszych restauracjach i hotelach. Udowadniamy, że odchudzanie może być przyjemne i smaczne” – mówi Paweł Piotrowski dyrektor sprzedaży Catering Dietetyczny WygodnaDieta.pl

Firmy cateringowe serwujące diety odchudzające z dostawą do domu rzeczywiście dbają o jakość potraw. W większości przypadków są to nie tylko dania kuchni polskiej, ale też śródziemnomorskiej, francuskiej i międzynarodowej. Często firmy takie zatrudniają wysokiej jakości specjalistów, którzy szlify zdobywali w najlepszych restauracjach w kraju. Dużą uwagę przykłada się też do wyglądu posiłków, co powoduje że bywają nie tylko smaczne ale też kolorowe.

Jak to działa? Wystarczy zadzwonić do firmy cateringowej, porozmawiać z dietetykiem i złożyć zamówienie. W większości firm mamy do wyboru diety 1000 kcal, 1500 kcal i wersje wegetariańskie. Jednak niektóre z nich przygotowują też diety dla Diabetyków lub oparte o zasady diety Montignaca. Po złożeniu zamówienia możemy oczekiwać codziennie rano kuriera, który dostarczy nam 5 posiłków na cały dzień do domu lub do pracy. Zespół wykwalifikowanych kucharzy przygotowuje posiłki dzień wcześniej, następnie jedzenie jest higienicznie pakowane i chłodzone, tak by nasi kurierzy mogli dostarczyć klientowi posiłki najwyższej świeżości z samego rana – dodaje Piotrowski z WygodnaDieta.pl

Gdy już rozpoczęliśmy dietę musimy pamiętać, by w pełni zdać się na fachowość i doświadczenie dietetyków z firmy z nami współpracującej. Czyli nie możemy podjadać niczego prócz dostarczonych posiłków. W większości firm jest to 5 posiłków dziennie. Powinniśmy rozplanować spożycie jedzenia w regularnych odstępach czasu. Regularność jedzenia posiłków wbrew pozorom ma bardzo duże znaczenie dla naszego organizmu. Jeśli spożywamy dania regularnie mamy większe szanse na bezbolesną redukcję wagi. Najczęściej serwowaną dietą jest dieta 1000 kcal. Jest to bardzo elastyczna dieta, którą można bez problemu dostosować do indywidualnych potrzeb konsumenta. Jednocześnie zapewnia utratę 1-1,5 kilograma tygodniowo.

Korzystając z tego typu diet musimy też koniecznie pamiętać, że są to diety tzw. niedoborowe, o ograniczonej liczbie kalorii, w związku z tym nie powinniśmy samodzielnie decydować o długości okresu odchudzania ponad 2 miesiące. Natomiast w większości firmy cateringowych mamy do dyspozycji dietetyków, z którymi możemy porozmawiać i skonsultować nasze wątpliwości.

Jest to bardzo wygodna forma nie tylko odchudzania, ale w ogóle odżywiania. Szczególnie korzystają na tym single mieszkający w dużych miastach, którzy nie mają zbyt dużo czasu na codzienne zakupy i gotowanie. Koszt całodziennego wyżywienia z dostawą nie jest mały, ale płaci się dokładnie za to, co się zjada. Nie ma strat wynikających z kupienia czegoś za dużo lub niepotrzebnie. Dostajemy dokładnie tyle ile nasz organizm potrzebuje. Najważniejszym jednak jest to że w większości firm otrzymujemy wysoką jakość i świeżość posiłków. Co ciekawe catering dietetyczny nie jest przeznaczony tylko dla osób pragnących uzyskać szczupłą sylwetkę. Proponowany jest dla wszystkich, którzy chcą się odżywiać zdrowo i racjonalnie, dobrze czuć się każdego dnia, mieć przypływ sił witalnych np. dla sportowców czy wegetarian.
Bardzo ważny jest wybór dostawcy takich usług. Niestety Są firmy, które nie dbają o jakość, nie przestrzegają zasad higieny i pracują w warunkach niezgodnych z normami sanitarnymi. Dlatego przed wyborem dostawcy, warto dokładnie sprawdzić firmę – podpowiada Piotrowski z WygodnaDieta.pl. Według niego najważniejsze jest by firma posiadała zgodę SANEPiD na tego rodzaju produkcję w odpowiednim lokalu. Łatwo to sprawdzić, wystarczy poprosić o przesłanie kopii takiej zgody. Po drugie tylko codzienne dostawy od wyspecjalizowanych dostawców gastronomicznych gwarantują świeżość i jakość posiłków. Nie może być sytuacji, gdy właściciel firmy codziennie rano robi zakupy w „zwykłym” sklepie aby później z takich produktów tworzyć dania. Takie produkty nie zapewnią ani świeżości ani jakości – dodaje Piotrowski. Cenioną rzeczą jest galeria zdjęciowa na stronie internetowej danej firmy cateringowej – mamy wtedy większą pewność, że firma nie próbuje czegoś ukryć.

Mimo niewielkich mankamentów niektórych firm z branży cateringu dietetycznego istnieją takie, które dostarczą nam pełnowartościowe i świeże posiłki. Co najważniejsze dzięki takim dietom tracimy zbędne kilogramy zdrowo, smacznie i bez wysiłku.

[contact-form 1 “Contact form 1”]

Comments are closed.